Strona: Sukces naszych studentów w Akademickich Mistrzostwach Polski w piłce nożnej / Centrum Sportu Akademickiego - Politechnika Rzeszowska

Sukces naszych studentów w Akademickich Mistrzostwach Polski w piłce nożnej

2022-07-01
, red.  Tomasz Ogórek
Brązowy medal reprezentacji Politechniki Rzeszowskiej na Akademickich Mistrzostwach Polski w piłce nożnej!
       W ciągu 3 dni, drużyna PRz rozegrała 6 spotkań. Etap grupowy przeszła pewnie wygrywając wszystkie mecze (1:0 z AWF Wrocław, 5:0 z Uniwersytetem Łódzkim oraz 2:0 z AWF Kraków).
W ćwierćfinale rywalami naszej drużyny była ekipa z Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Nasi przeciwnicy lepiej rozpoczęli spotkanie i w 14 minucie wyszli na prowadzenie. Na wyrównanie nie musieliśmy długo czekać, ponieważ w 25 minucie bramkę zdobyła drużyna Politechniki. Po regulaminowym czasie gry widniał wynik 1:1 i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była seria rzutów karnych. W tym elemencie lepsi okazali się nasi zawodnicy (4:2) i tym samym awansowali do półfinałów.
       W półfinale spotkaliśmy się z Politechniką Gdańską. Zwycięzca tego meczu nie tylko dostawał przepustkę do meczu finałowego, ale również był to mecz o złoto w klasyfikacji uczelni technicznych. Od pierwszego gwizdka mecz był bardzo wyrównany, ale to naszym zawodnikom udało się zdobyć bramkę w 22 minucie. Upływający czas gry działał na naszą korzyść, a rywale nie potrafili nam strzelić wyrównującej bramki aż do samej końcówki spotkania, gdzie w doliczonym czasie gry doprowadzili do remisu. Podobnie jak w poprzednim spotkaniu potrzebna była seria rzutów karnych, która okazała się prawdziwym thrillerem. Oba zespoły łącznie wykonały 31 karnych‼️‼️ Niestety wojnę nerwów wygrał zespół z Gdańska wygrywając karne 15 do 14.
O 3 miejsce przyszło nam się zmierzyć z Uniwersytetem Szczecińskim. Oba zespoły czuły w nogach trudy turnieju i żadna z ekip nie potrafiła wyjść na prowadzenie w regulaminowym czasie gry. Ostateczny wynik to 0:0 i kolejny raz potrzebna była seria rzutów karnych. Tym razem górą byli reprezentanci Politechniki Rzeszowskiej (8:7) i to oni mogli cieszyć się z brązowego medalu w klasyfikacji generalnej❗️
Wielkie gratulacje dla wszystkich zawodników oraz trenera Przemysława Biskupa
1.jpg
 
2.jpeg
Pierwszy szereg od lewej: Aleksander Gajdek WBMiL (MP), Dawid Ziobro WZ (ZwS), Sebastian Bednarski WBMiL (ML), Łukasz Stopyra WBMil (MP), Stefan Krężel WZ (ZB), Jakub Delekta - kapitan WZ (ZL), Kamil Wilk WBMiL (MP), Mikołaj Sypek WZ (ZwS), Albert Jarosz WZ (ZwS).
Drugi szereg od lewej: Przemysław Biskup - trener, Michał Bury WZ (ZB), Bartosz Kania WZ (ZL), Maciej Kruła WBMiL (MM), Krzysztof Gumieniak WZ (ZwS), Hubert Żyszkiewicz WZ (ZwS), Dawid Nowak WBMiL (MP), Dominik Pikiel WBMiL (MP), Jakub Szczybyło Wz (ZwS), Przemysław Kuca WZ (ZL), Kamil Miśko WBMiL (ME).

Dodatkowo w półfinałach, które dały awans reprezentowali sekcję Jakub Farion WBMiL (MP), Grzegorz Jasiak WEiI (EE), Łukasz Leś WBIŚiA (BB), Dorian Dąbek Wz (Zws).
Gratulujemy również Wydziałom PRz: WBIŚiA, WBMiL, WEiI, WZ
Powrót do listy aktualności

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Więcej informacji odnośnie plików cookies.

Akceptuję