Strona: Akademickie Mistrzostwa Podkarpacia w siatkówce kobiet i mężczyzn / Centrum Sportu Akademickiego - Politechnika Rzeszowska

Akademickie Mistrzostwa Podkarpacia w siatkówce kobiet i mężczyzn

2023-03-13
, red.  Tomasz Ogórek

W marcu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Podkarpacie w siatkówce kobiet i mężczyzn.

Pierwsi swoje rozgrywki rozpoczęli Panowie. Gospodarzem turnieju była Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania. Na hali w Kielnarowej rywalizowało 7 uczelni.

Nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze ostatecznie zajmując trzecie miejsce. Wysoki poziom zagwarantowali zawodnicy grający na co dzień w rozgrywkach ligowych.

Klasyfikacja końcowa zawodów:

Miejsce I    – PANS Krosno
Miejsce II   – Uniwersytet Rzeszowski
Miejsce III  – Politechnika Rzeszowska
Miejsce IV  – WSIiZ Rzeszów
Miejsce V   – WSPiA Rzeszów
Miejsce VI  – PWSTE Jarosław
Miejsce VII – UP Sanok

Politechnikę Rzeszowską reprezentowali:

Mateusz Kłoda WBMiL, Kacper Kerner WBMiL, Kacper Kędzior WBIŚiA, Mateusz Kopala WBMiL, Jakub Maziarz WBMiL, Bartosz Pichla WBMiL, Jakub Przywara WBIŚiA, Wojciech Rolewski WMiFS, Paweł Szabat WBIŚiA, Nikodem Szytuła WEiI, Bartosz Uchman WZ, Karol Wrona WMiFS, Bartosz Soboń WBIŚiA

Trener – Antoni Domino

Siatkarki swój turniej rozegrały na hali MOSiR w Krośnie. Bezkonkurencyjna okazała się drużyna gospodarzy - PANS Krosno wygrywając wszystkie mecze. Nasze zawodniczki stawiały dzielnie opór zajmując ostatecznie czwarte miejsce.

Końcowa klasyfikacja:

Miejsce I     – PANS Krosno
Miejsce II    – PWSTE Jarosław
Miejsce III   – Uniwersytet Rzeszowski
Miejsce IV   – Politechnika Rzeszowska
Miejsce V    – WSIiZ Rzeszów
Miejsce VI   – WSPiA Rzeszów
Miejsce VII  – UP Sanok
Miejsce VIII – PANS Przemyśl

Politechnikę Rzeszowską reprezentowały:

Mariola Ciepielowska WBIŚiA, Zofia Mickiewicz WZ, Alicja Węgrzyn WBIŚiA, Anika Wojciechowska WMiFS, Wiktoria Demkowicz WMiFS, Katarzyna Tęczar WBIŚiA, Weronika Zuba WMiFS, Anna Sroka WZ, Natalia Zięba WBMiL, Ewelina Gomułka WBIŚiA, Aleksandra Kalandyk WBMiL, Izabela Lasota WZ, Amelia Pac WBMiL, Magdalena Sokołowska WBIŚiA

Trener: Ryszard Konieczny

Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom dziękujemy za sportową walkę i gratulujemy wyników!
Serdeczne podziękowania dla trenerów: Antoniego Domino i Ryszarda koniecznego za opiekę i przygotowanie drużyn.

Zdjęcia udostępnione za zgodą AZS WSiZ oraz AZS PANS Krosno