Strona: Akademickie Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych - Supraśl / Centrum Sportu Akademickiego - Politechnika Rzeszowska

Akademickie Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych - Supraśl

2023-04-07
, red.  Barbara Świeca

W ubiegłą sobotę 01.04  w Supraślu odbyły się AMP w Biegach przełajowych.
Tegorocznym organizatorem był AZS Środowiskowy w Białymstoku. Na starcie stanęło łącznie 570 zawodników z 60 uczelni.
Zawodnicy reprezentujący AZS PRz walczyli na dystansach 3 km i 6 km wśród kobiet i 9 km wśród  mężczyzn.
Sukcesem dla naszej uczelni zakończył się bieg na dystansie 6 km, gdzie nasza studentka Patrycja Surowiec wywalczyła świetne 9 miejsce w klasyfikacji OPEN, co dało jej 2 miejsce i srebrny medal w klasyfikacji uczelni technicznych ( UTE) na 92 zawodniczki.
Bardzo dobre miejsca (  159  zawodniczek) zajęły również  startujące na dystansie 3 km  -  Kinga Filipek zajmując  51 miejsce ( 8 UTE) i Aleksandra Śmiertelny 56 miejsce ( 10 UTE)
Nasi studenci wystartowali na dystansie  9 km.
Na starcie stanęło 121 zawodników.
Walczyli bardzo dzielnie  uzyskując następujące wyniki:
Dawid Sobiło 43 miejsce w OPEN ( 14 UTE )
Michał Kochman 52 miejsce w OPEN ( 17 UTE )
Kajetan Ostrowski 56 miejsce w OPEN ( 20 UTE).
Nasza sztafeta mieszana startująca na dystansie 4×1500 m w składzie: Patrycja Surowiec,  Kinga Filipek,  Dawid Sobiło  i Michał Kochman na 67 sztafet zajęła 42 miejsce.

Bardzo dziękuję wszystkim zawodnikom za wspaniałą walkę i gratuluję uzyskanych wyników