Strona: Akademickie Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych 25-26.03.2022 Lublin / Centrum Sportu Akademickiego - Politechnika Rzeszowska

Akademickie Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych 25-26.03.2022 Lublin

2022-03-30
, red.  Tomasz Ogórek
Na odbywających się w dniach 25 - 26.03.2022 AMP w Lublinie, zawodnicy
reprezentujący AZS Politechnikę Rzeszowską walczyli na dystansach 3km i
6km wśród kobiet i 4,5km i 9km wśród mężczyzn.
W zawodach wzięło udział ponad 650 zawodników z 60 uczelni.

Sukcesem dla naszej uczelni zakończył się bieg na dystansie 6km, w którym Patrycja Surowiec po niesamowitym biegu, wywalczyła świetne 5 miejsce w klasyfikacji generalnej ( na 64 zawodniczki), co dało jej 1 MIEJSCE w klasyfikacji uczelni technicznych UTE. Na dystansie 3km w swoich dobrych debiutach wystartowały: Aleksandra Śmiertelny zajmując 64 miejsce, Kinga Filipek - 81 miejsce i Liliana Pająk - 89 miejsce ( na 170 zawodniczek ). W tym roku mężczyźni zdecydowali się wystartować na dystansie 9km. Najwyższe, bardzo dobre miejsce zajął Dawid Sobiło - 35 miejsce, pozostali zawodnicy zajęli miejsca: Piotr Przyłucki - 53 miejsce, Jakub Sułuja - 102 miejsce ( na 124 startujących ). Po raz pierwszy na AMP w programie zawodów znalazła się sztafeta mix ( 2K+2M ), która startowała na dystansie 4x1500m. W skład naszej sztafety wchodzili: Patrycja Surowiec, Dawid Sobiło, Piotr Przyłucki i Aleksandra Śmiertelny. Gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz opiekunowi sekcji lekkoatletycznej Pani Elżbiecie Świeca.
Dziękujemy za zaangażowanie i walkę do końca.