Strona: Akademickie Mistrzostwa Polski w Ergometrze Wioślarskim - edycja 2022/2023 / Centrum Sportu Akademickiego - Politechnika Rzeszowska

Akademickie Mistrzostwa Polski w Ergometrze Wioślarskim - edycja 2022/2023

2023-04-18
, red.  Grzegorz Brill

W dniu 16.04.2023 zostały rozegrane zawody z cyklu Akademickich Mistrzostw Polski  w ergometrze wioślarskim.
W zawodach na obiekcie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie udział wzięło około 600 zawodników z 40 uczelni z całego kraju. Uczestnicy zawodów rywalizowali w czterech kategoriach: waga lekka kobiet, waga open kobiet, waga lekka mężczyzn i waga open mężczyzn.

W generalnej klasyfikacji drużynowej kobiet nasza uczelnia uplasowały się na 30 miejscu, natomiast w klasyfikacji drużynowej w typie uczelni technicznych na 10 miejscu. W generalnej klasyfikacji drużynowej mężczyzn nasza uczelnia uplasowała na 30 miejscu natomiast w klasyfikacji drużynowej w typie uczelni technicznych na 12 miejscu.

Na szczególną pochwałę zasługują indywidualne wyniki w wadze lekkiej kobiet: Marii Majek 47 m na 109 startujących oraz wadze open mężczyzn: Daniel Cios 61 m na 202 startujących.

Reprezentacja kobiet PRz:

47 m    Maria Majek - Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa

61 m    Magdalena Świtalska - Wydział Zarządzania

83 m    Katarzyna Liszewska - Wydział Zarządzania

98 m    Weronika Miśkowicz - Wydział Zarządzania

105 m  Hanna Skawska - Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa

Reprezentacja mężczyzn PRz:

61 m    Daniel Cios - Wydział Zarządzania

81 m    Wiktor Fiszbach - Wydział Elektrotechniki i Informatyki

98 m    Dominik Karnas - Wydział Zarządzania

102 m  Arkadiusz Solarz - Wydział Zarządzania

114 m  Jakub Bartoszek - Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa

178 m  Patryk Oleś - Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa

Trener sekcji: dr  Grzegorz Bril Centrum Sportu Akademickiego

Gratulujemy wszystkim studentom uzyskanych wyników i ogromnej woli walki.

Szczegółowe wyniki pod linkiem: https://www.ampy.pl/dyscypliny/ergometr-wioslarski