Strona: Akademickie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim - Kraków 9-11.05.2023 / Centrum Sportu Akademickiego - Politechnika Rzeszowska

Akademickie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim - Kraków 9-11.05.2023

2023-05-13
, red.  Tomasz Ogórek

Na organizowanych przez AZS AGH w Krakowie AMP w Kolarstwie Górskim wystartowało 56 kobiet i 138 mężczyzn reprezentujących 50 uczelni wyższych.

Reprezentacja AZS PRZ zajęła 14 miejsce w klasyfikacji generalnej i 6 wśród uczelni technicznych (UTE).
Naszą uczelnię reprezentowali : Karolina Majewska (Zarządzanie), Anna Daraż (Zarządzanie), Sylwia Szostek (Zarządzanie), Dawid Gierula (Mechatronika), Bartłomiej Rzeźnik (Mechanika i Budowa Maszyn), Dominik Majewski (Energetyka), Jakub Kwolek (Logistyka).

I dzień zawodów to jazda indywidualna na czas, gdzie Karolina Majewska zajmuje 23 miejsce w kat. open i 9 w kat. UTE, Anna Daraż 33/open 11/UTE, Sylwia Szostek 43/open 14/UTE, Bartłomiej Rzeźnik 29/open 9/UTE, Dawid Gierula 62/open 28/UTE, Jakub Kwolek 90/open 41/UTE, Dominik Majewski 101/open 46/UTE.

II dzień to wyścigi ze startu wspólnego, w wyścigu kobiet Karolina Majewska zajmuje 21 miejsce w kat. open i 8/UTE, Anna Daraż 35/open 12/UTE, Sylwia Szostek 41/ open 14/UTE. Wyścig mężczyzn Bartłomiej Rzeźnik kończy na 38 miejscu w open i 16 w UTE, Dawid Gierula jest 67/open 29/UTE, Jakub Kwolek 91/open 43/UTE, Dominik Majewski zajmuje 98/open 44/UTE.

Gratulacje dla zawodniczek i zawodników!
Gratulacje i ogromne podziękowania za przygotowanie oraz opiekę dla trenera mgr Maćka Kusiaka