Strona: Akademickie Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Kobiet Gdańsk 26-30.06.2024r / Centrum Sportu Akademickiego - Politechnika Rzeszowska

Akademickie Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Kobiet Gdańsk 26-30.06.2024r

2024-06-05
, red.  Przemysław Biskup

Kolejne Akademickie Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Kobiet za nami.
W dniach 26-30.06.2024 w Gdańsku odbyły się mistrzostwa, które zgromadziły 26 drużyn z całej Polski.
Zespół Politechniki Rzeszowskiej trafił do grupy z AGH Kraków (wygrana 3:0, Strasińska, Trawińska, Ożibko) oraz Politechniką Wrocławską (po bardzo wyrównanym meczu ulegamy 0:1). Te wyniki pozwoliły na wyjście z grupy, w 1/8 trafiamy na wysoko notowany UAM Poznań i przegrywamy spotkanie 0:3. Walczymy dalej o miejsce IX oraz medal w typach uczelni.
Kolejny mecz wygrywamy z naszym lokalnym rywalem Uniwersytetem Rzeszowskim 3:2 (Trawińska, Strasińska, Michalska).
W bezpośrednim starciu o srebrny medal w UTE przegrywamy z Politechniką Warszawską 0:1. Drużyna jednak mobilizuje się i w ostatnim meczu o 11 miejsce w generalce i brąz w UTE wygrywamy z Politechniką Gdańską! 2:0 (Misiak, Ożibko)

Był to bardzo wymagający turniej ze względu na ilość rozegranych spotkań i wysoką temperaturę. Gratulacje dla zawodniczek za trud i zaangażowanie jakie włożyły w każdy mecz! Kolejny raz wracamy z medalem w UTE!

Politechnikę Rzeszowską reprezentowały:
Agata Flis (WBMiL), Aleksandra Kozik (WZ), Aleksandra Michalska (WZ), Aleksandra Misiak (WZ), Aleksandra Ożibko (WZ), Daria Zabawa (WBIŚiA), Gabriela Mackiewicz (WBMiL), Izabela Mroczka (WZ), Karolina Słapińska (WBIŚiA), Karolina Trawińska (WBIŚiA), Martyna Harko (WZ), Martyna Strasińska (WZ), Weronika Czółno (WMiFS).

trener Przemysław Biskup