Strona: Akademickie Mistrzostwa Polski w Żeglarstwie / Centrum Sportu Akademickiego - Politechnika Rzeszowska

Akademickie Mistrzostwa Polski w Żeglarstwie

2023-06-06
, red.  Krzysztof Gorczyca

W dniach 22-25 maja nad jeziorem Niegocin w Wilkasach odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Żeglarstwie. W regatach wzięło udział 87 załóg, z których dwie reprezentowały z sukcesami Politechnikę Rzeszowską.

W tym roku uczestnicy AMP bardziej niż z przeciwnikami, musieli walczyć z brakiem wiatru. Pierwszego dnia zmagań, warunki atmosferyczne nie pozwoliły rozegrać ani jednego wyścigu.
W drugim dniu udało się rozegrać trzy wyścigi (dla porównania w tamtym sezonie było 5 wyścigów), które były eliminacjami do finałów. Nasi reprezentanci poradzili sobie z panującymi warunkami i obie załogi awansowały do finałowej grupy – złotej floty. Ostatni, finałowy dzień również z powodu wiatru stał pod znakiem zapytania. Na szczęście udało rozegrać się dwa wyścigi (w tamtym sezonie 6).

Ostatecznie nasza drużyna składająca się z dwóch załóg, w klasyfikacji generalnej zajęła 9 miejsce i 3 wśród uczelni technicznych.

1 załoga: dr inż. Michał Markiewicz (Adiunkt w Katedrze Informatyki i Automatyki),
Michał Zydek (WBMIL), Wojciech Ender (WBMIL)
2 załoga: Michał Malinowski (wydział Zarządzania), Kamil Chara (WBISiA), Jan Czarnik (WBMiL),
Jakub Bem (WBMiL)