Strona: Akademickie Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Unihokeju / Centrum Sportu Akademickiego - Politechnika Rzeszowska

Akademickie Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Unihokeju

2023-04-18
, red.  Tomasz Ogórek

To był bardzo udany weekend dla naszych drużyn w unihokeju. Zarówno kobiety jak i mężczyźni są niekwestionowanymi liderami w tej dyscyplinie.

Pierwsi rywalizowali mężczyźni. Zawody odbyły się 15 kwietnia na hali sportowej CSA Politechniki Rzeszowskiej.

Wystartowało 7 uczelni. Poniżej przedstawiamy klasyfikację:

1. Politechnika Rzeszowska
2. WSIiZ
3. PANS KROSNO
4. UP SANOK
5. Uniwersytet Rzeszowski
6. PANS PRZEMYŚL
7. PWST JAROSŁAW

MVP turnieju został Konrad Mosior

Skład reprezentacji Politechniki Rzeszowskiej:
bramkarze:  Mateusz Nycek, Jakub Brichaczek,
zawodnicy pola: Piotr Gomułka, Krystian Gorzkowski, Jakub Owoc, Szymon Sulisz, Dawid Woźny, Michał Woźny
trener: Ryszard Konieczny.

Kobiety rywalizowały 16 kwietnia w Żurawicy. Zawody organizował PANS Przemyśl.
Ostateczna klasyfikacja przedstawia się następująco:

1. Politechnika Rzeszowska
2. Uniwersytet Rzeszowski
3. UP SANOK
4. PANS PRZEMYŚL
5. PANS KROSNO
6. WSIiZ.

MVP została nasza zawodniczka Aleksandra Świętoniowska,  a najlepszą bramkarką turnieju Karolina Słapińska - również PRz
W drużynie PRz wystąpiły
bramkarka:Karolina Słapińska
zawodniczki pola:Aleksandra Świętoniowska, Wiktoria Demkowicz, Aleksandra Femin, Justyna Pałys, Patrycja Tęczar, Natalia Szczygieł, Katarzyna Wach
trener Ryszard Konieczny