Strona: Awansujemy do Finału Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Mężczyzn! / Centrum Sportu Akademickiego - Politechnika Rzeszowska

Awansujemy do Finału Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Mężczyzn!

2023-05-08
, red.  Tomasz Ogórek
W dniach 01-03.05.2023r. w hali sportowej Centrum Sportu Akademickiego rozegrany został półfinałowy turniej piłki ręcznej mężczyzn w ramach Akademickich Mistrzostw Polski.

We własnej hali bardzo dobrze zaprezentowali się piłkarze ręczni AZS-u Politechniki Rzeszowskiej, którzy w swojej grupie zajęli I miejsce, awansując do finału ogólnopolskiego rozgrywanego w dniach 25-28.05 w Opolu.

W eliminacjach w Rzeszowie rywalizowało dziesięć zespołów podzielonych na dwie grupy. W końcowym rozrachunku nasze reprezentacja uplasowała się na IV pozycji. Jest to historyczny awans do Finału Akademickich Mistrzostw Polski po reaktywacji sekcji piłki ręcznej przy naszej uczelni.