Strona: Cztery medale podczas Akademickich Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce / Centrum Sportu Akademickiego - Politechnika Rzeszowska

Cztery medale podczas Akademickich Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce

2020-09-18
Zespół PRz fot. własne

W dniach 13-16 września na stadionie lekkoatletycznym AZS Łódź, zostały rozegrane Akademickie Mistrzostwa Polski. Reprezentacja Politechniki Rzeszowskiej pojechała w pięcioosobowym składzie i wystartowała łącznie w 9 konkurencjach. Pierwszy medal dla naszej uczelni zdobyła Patrycja Surowiec (wydział Zarządzania) w biegu na 1500 metrów. Uzyskała 5 wynik w klasyfikacji generalnej co przełożyło się na 2 miejsce w uczelniach technicznych. Obok Patrycji, pierwszego dnia wystartował również Kwaśniak Kamil (wydział Zarządzania) w biegu na 400 metrów zajmując 14 miejsce w klasyfikacji uczelni technicznych, Małgorzata Syrek (wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa)
w skoku w dal, kończąc na 6 pozycji w klasyfikacji UTE oraz Kuczyński Łukasz (wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury) w skoku w dal, zajmując 15 miejsce UTE.

Drugi dzień przyniósł nam kolejne 2 medale. Patrycja potwierdziła świetną formę w biegu na 800 metrów zajmując 8 miejsce w klasyfikacji generalnej, a 1 miejsce w klasyfikacji UTE. Dodatkowo bardzo dobry występ zaliczyła Kamila Tłuczek (wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej), która w biegu na 100 metrów wywalczyła brązowy medal
w klasyfikacji UTE. Na tym samym dystansie wystartowała również Małgorzata, która zakończyła zawody na miejscu 8 UTE. Tego dnia również panowie biegali na 100 metrów i tutaj Łukasz zajął 9 miejsce w UTE, a jego kolega z zespołu Kamil, zakończył bieg na 400 metrów przez płotki na 6 miejscu w UTE.

Podczas ostatniego dnia rywalizacji z całego zespołu startowała tylko Kamila w biegu na 200 metrów. Zdobycie przez nią kolejnego brązowego medalu w klasyfikacji UTE było idealnym zakończeniem występów naszych reprezentantów podczas tegorocznych AMPów w lekkiej atletyce.

Gratulujemy świetnych wyników i życzymy powodzenia na kolejnych zawodach

Szczegółowe wyniki można znaleźć tutaj

Więcej zdjęć z wydarzenia na profilu AMP w Lekkiej Atletyce