Historyczny brąz !

24-09-2020
, red.  Ryszard Konieczny
Drużyna PRz na 3 miejscu fot. zxrbrand

W historycznych, bo rozgrywanych po raz pierwszy Akademickich Mistrzostwach Polski w Unihokeju,
w dniach 13-16.09.2020, na obiektach Uniwersytetu Warszawskiego, reprezentacja Politechniki Rzeszowskiej wywalczyła 3 miejsce wśród wszystkich uczelni.

Na początku warto wspomnieć, że już prawie od 20 lat popularyzujemy tę dyscyplinę wśród studentów PRz
i innych uczelni Podkarpacia. Byliśmy także, wspólnie z Rafałem Korczyńskim z PWSW Przemyśl orędownikami włączenia tej gry w kalendarz AMP. Dopiero w tym roku, po dwukrotnej zmianie terminu (z powodu COVID 19) rozegrano pierwszy finał w tej bardzo ciekawej, technicznej i dynamicznej grze drużynowej.

Od wielu lat, trenujemy regularnie na obiektach PRz 2 razy w tygodniu w gronie studentów ale i także licznych studentek. Dzięki wsparciu władz uczelni posiadamy bardzo dobry sprzęt: 2 komplety band, kilkadziesiąt kijów hokejowych i odpowiednie, bezpieczne stroje dla bramkarzy, a trzeba dodać, że jest to sprzęt dosyć drogi. Na naszych obiektach organizowaliśmy już wiele różnych zawodów w unihokeju, nawet ogólnopolskich włącznie z SUPERFINAŁEM drużyn ekstraligowych.

Reprezentacja PRz mimo różnych trudności w okresie pandemii wzięła udział w tegorocznym finale AMP, prezentując bardzo wysoki poziom sportowy. Ze względu na ograniczenia mecze rozgrywane były niezbyt nam znanym systemem 3 mężczyzn plus 1 kobieta. Pomimo tego, że nie udało nam się zebrać w najmocniejszym gronie, wyjeżdżając do Warszawy po cichu liczyliśmy na wysokie miejsce po ubiegłorocznym 2 miejscu w Pucharze AZS.

Na otwarcie mistrzostw zagraliśmy pierwszy mecz z Uniwersytetem Gdańsk wygrywając 6-0, a pierwszą historyczną bramkę w całym turnieju strzelił nasz kapitan Jakub Brichaczek. W drugim naszym meczu grupowym pokonaliśmy Uniwersytet Wrocławski 7-0. Uczciwie trzeba dodać, że mieliśmy szczęście w losowaniu grup (3 zespołowa) i układu dalszych gier, bo po już 2 wygranych meczach byliśmy w ćwierćfinale gdzie pokonaliśmy bardzo mocną drużynę UAM Poznań 5-3. Niestety w walce o finał przegraliśmy z Uczelnią Państwową Sanok, która żyje unihokejem. W ekipie tej grał najlepszy atakujący AMP, a zarazem reprezentant Polski Jakub Sujkowski. Swoją klasę potwierdził strzelając nam 4 niesamowite gole. Koledzy z Sanoka pokonali nas 7-4 i zagrali także rewelacyjnie w wielkim finale, gdzie dopiero po rzutach karnych ulegli faworytowi AGH Kraków.

W walce o 3 miejsce z AWF Warszawa, zafundowaliśmy sobie niezłą dramaturgię. Zaczęliśmy mecz wyśmienicie, szybko strzelając bramkę i cały czas kontrolując wynik. Jednak w końcówce meczu dopadła nas niemoc, opadliśmy
z sił, a przeciwnik nabrał rozpędu i przed ostatnim gwizdkiem sędziego wyrównał na 4-4. By wyłonić zwycięzcę meczu potrzebne były rzuty karne, co nie jest prostym elementem w unihokeju ze względu na małą powierzchnię bramki. Dopiero w drugiej kolejce rzutów karnych udało nam się pokonać AWF Warszawa, a bohaterem meczu i najlepszym bramkarzem zawodów został nasz zawodnik Dawid Serwiński.

Muszę dodać, że nasza drużyna była przesympatyczną, miłą i bardzo zdyscyplinowaną ekipą, a występowała
w składzie: Arkuszyński Łukasz (WBMiL), Brichaczek Jakub  (WBMiL), Gomuła Piotr (WBIŚiA), Gratkowski Szymon  (WZ) , Marut Aleksandra (WBIŚiA), Marzec Aleksander (WBMiL), Pisula Wojciech (WBIŚiA), Polak Wiktoria (WZ), Serwiński Dawid (WBMiL), Świątoniowska Aleksandra (WBIŚiA), Urban Wiktoria (WZ), Zagórska Paulina (WZ), opiekunem sekcji: Ryszard Konieczny

W nowym roku akademickim zapraszamy wszystkich chętnych studentów do udzielania się w działalności KU AZS PRz i w naszej unihokejowej sekcji.

Szczegółowe wyniki turnieju można znaleźć tutaj
Więcej zdjęć na profilu turnieju AMP w unihokeju

Powrót do listy aktualności

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Więcej informacji odnośnie plików cookies.

Akceptuję