Strona: Komunikat Dyrektora CFiS ws. zdalnych zajęć z wychowania fizycznego / Centrum Sportu Akademickiego - Politechnika Rzeszowska

Komunikat Dyrektora CFiS ws. zdalnych zajęć z wychowania fizycznego

2020-03-19

Szanowni Państwo,

z uwagi na wprowadzenie obowiązku odbywania zajęć dydaktycznych w formie kształcenia zdalnego, informuję, że co tydzień będą za pomocą USOSMAIL przesyłane do Państwa materiały dydaktyczne z propozycjami aktywności fizycznej, tak jak to miało miejsce w tym tygodniu.

W związku z tym, że obecne formy zaproponowanej aktywności fizycznej spotkały się z zaskakująco pozytywnym odzewem społeczności studenckiej, zachęcamy do korzystania z kolejnych materiałów dydaktycznych, przesyłanych przez nauczycieli prowadzących.

W dalszym ciągu pozostawiamy Państwu możliwość zaproponowania nauczycielowi innych, bardziej dla Was dogodnych form potwierdzania realizacji dowolnych aktywności fizycznych. Prosimy jednak, aby przy doborze realizowanej formy kierowali się Państwo zaleceniami sanitarno-epidemiologicznymi.

Sposób, w jaki potwierdzają Państwo własną aktywność fizyczną (w wymiarze zgodnym z harmonogramem zajęć i wynikającym z programu studiów) może mieć charakter deklaratywny. Tak, jak do tej pory, propozycje na inne, niż zaproponowane przez nas, formy potwierdzania aktywności fizycznej proszę omawiać bezpośrednio z nauczycielami poszczególnych grup.

Nadal podstawową formą komunikowania się z prowadzącymi jest USOSMAIL. Na wypadek zawieszenia się systemu USOS - na dysku Google są umieszczane jedynie wytyczne oraz materiały dydaktyczne przesyłane od prowadzących, z których możecie Państwo w każdej chwili skorzystać.

Przypominam, że studenci, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą uczestniczyć w tradycyjnych formach zajęć z wf i zapisali się, bądź powinni się zapisać na zajęcia realizowane w formach alternatywnych, powinni kontaktować się mailowo z nauczycielami prowadzącymi zajęcia w Pracowni Fizjoterapii w celu otrzymania indywidualnych zaleceń, z których mogą korzystać w warunkach domowych.

dr Adrianna Gardzińska

Dyrektor Centrum Fizjoterapii i Sportu