Strona: Marcowe zmagania podczas Akademickich Mistrzostw woj. podkarpackiego / Centrum Sportu Akademickiego - Politechnika Rzeszowska

Marcowe zmagania podczas Akademickich Mistrzostw woj. podkarpackiego

2021-03-24

Obowiązujące w marcu restrykcje umożliwiły udział naszym reprezentantom w kolejnych zawodach z cyklu Akademickich Mistrzostw województwa podkarpackiego.

W dniu 7.03.2021 na obiektach MOSiR-u Krosno odbyły się biegi przełajowe, podczas których Politechnikę Rzeszowską reprezentowało trzy zawodniczki i trzech zawodników. Panie rywalizowały na dystansie 2,5km natomiast panowie musieli pokonać dystans 5km. Wśród Pań najlepsza okazała się nasza zawodniczka – Marika Kuna, a jako zespół zostaliśmy sklasyfikowani na drugim miejscu za Uniwersytetem Rzeszowskim. Rywalizację w kategorii mężczyzn zdominowali zawodnicy UR, a nasz najlepszy zawodnik Dawid Sobiło zajął 5 miejsce. W klasyfikacji drużynowej zajęliśmy również drugie miejsce. Gratulujemy naszym reprezentantom oraz opiekunce sekcji mgr Elżbiecie Świecy.

Szczegółowe wyniki można znaleźć tutaj.

Niecałe dwa tygodnie później (19.03.2021) zostały rozegrane zawody na ergometrze wioślarskim. W zawodach na obiektach KPU Krosno rywalizowało 5 uczelni w kategorii kobiet oraz mężczyzn. W klasyfikacji drużynowej w obu kategoriach nasi reprezentanci musieli uznać wyższość Uniwersytetu Rzeszowskiego zajmując drugie lokaty. Na uznanie zasługują indywidualne wyniki w kategorii kobiet Darii Zabawy miejsce 5 strata 1,1 sekundy do medalu oraz Michała Zydka miejsce 4 strata 0,3 sekundy do medalu w kategorii męskiej. Gratulujemy naszym reprezentantom oraz opiekunowi sekcji dr Grzegorzowi Brilowi wyników i walki do końca.

Szczegółowe wyniki można znaleźć tutaj.