Strona: Pierwszy medal dla Politechniki podczas AMP 2019/2020 / Centrum Sportu Akademickiego - Politechnika Rzeszowska

Pierwszy medal dla Politechniki podczas AMP 2019/2020

2020-03-06

W dniach 27.02-01.03.2020 w Wiśle, odbyły się AMPy w snowboardzie. Nasza trzyosobowa reprezentacja
(Agnieszka Bugiel, Marcin Pazowski, Konrad Pochłódka) swoje zmagania zaczęła od eliminacji w slalomie gigancie.
Eliminacje odbywały się w dwóch grupach, w których uczelnie zostały podzielone na wschód i zachód. Nasza jedyna reprezentantka zajęła 25 miejsce z czasem 30,58s i dało jej to awans to finałów. Podczas finałowych przejazdów Agnieszka zanotowała trochę gorszy czas (31,69) co ostatecznie przełożyło się na 38 miejsce na 118 zawodniczek.

Panowie po rundzie eliminacyjnej zajmowali następujące lokaty: Konrad 17, Marcin 40 i tylko Konrad zakwalifikował się do finałów. W finale poprawił swój wynik o ponad dwie sekundy, dzięki temu uplasował się na 19 pozycji. Panowie zakończyli walkę w slalomie gigancie na 19 i 75 pozycji na ponad 130 zawodników.

Drugą konkurencja, w której rywalizowała nasz reprezentacja był banked slalom. Agnieszce zabrakło bardzo niewiele do wzięcia udziału w finale, bo tylko jednej pozycji. Zajęła 31 miejsce w kwalifikacjach, a do finałów wchodziło 30 zawodniczek z ponad 100 startujących w tej konkurencji. Na takim miejscu zakończyła swoje zmagania w banked slalomie.

Panowie po eliminacjach zajmowali bardzo dobre pozycje, Marcin 13, a Konrad 15. Obu dało to oczywiście możliwość startu w finałowej rundzie. Marcinowi w finałowym przejeździe przytrafił się błąd co kosztowało go utratę pozycji
z eliminacji i spadek na 28 miejsce. Natomiast Konradowi udało się poprawić swój czas i awansował na 14 pozycję pośród 118 startujących. Zajęcie 14 pozycji dało również Konradowi brązowy medal w klasyfikacji uczelni technicznych, a przypomnijmy, że w ubiegłym roku zdobył on srebrny krążek, który był pierwszym medalem dla Politechniki w tej konkurencji. Wielkie gratulacje dla całej ekipy i trenera mgr Macieja Kusiaka !

Szczegółowe wyniki AMP w snowboardzie: kobiet, mężczyzn