Strona: Półfinał C Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu mężczyzn / Centrum Sportu Akademickiego - Politechnika Rzeszowska

Półfinał C Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu mężczyzn

2021-02-16

Za nami drugi występ w tegorocznej edycji Akademickich Mistrzostw Polski. W dniach 4-7.02.2021 został rozegrany turniej półfinałowy AMP w futsalu mężczyzn, którego gospodarzem był Klub Uczelniany AZS Politechniki Świętokrzyskiej. Do zawodów zgłosiło się 11 zespołów z czterech województw (świętokrzyskiego, podkarpackiego, lubelskiego oraz małopolskiego).

Drużyna PRz trafiła do grupy złożonej z sześciu zespołów. Pierwszy dzień rozgrywek zapoczątkowaliśmy meczem
z UJ Kraków. Do połowy spotkania, obie drużyny miały taką samą ilość zdobytych bramek (1:1). W drugiej części oba zespoły grały podobnie i żaden z nich nie mógł odskoczyć przeciwnikowi. Dopiero w końcówce spotkania, drużynie
z Krakowa udało się wyjść na prowadzenie 3 do 2 i takim wynikiem zakończył się pierwszy mecz naszej drużyny. Kolejnym rywalem grupowym i ostatnim tego dnia, była drużyna Politechniki Lubelskiej. Do połowy mecz był wyrównany, a naszym zawodnikom udało się wypracować tylko jednobramkową przewagę (2:1). Dopiero w drugiej odsłonie udało się odskoczyć przeciwnikom i zakończyć mecz wynikiem 7 do 4.

Drugi dzień zmagań zaczęliśmy od porażki 10 do 4 z gospodarzami turnieju PŚk Kielce i przed nami był ostatni mecz tego dnia z AWF Kraków. Niestety i w tym spotkaniu rywal okazał się mocniejszy. Kontrolował wynik przez cały mecz
i ostatecznie wygrał 7 do 4.

Trzeci dzień turnieju to, ostatnie starcie w fazie grupowej z UEK Kraków. Zdobywcy srebrnego medalu
z ubiegłorocznej edycji nie pozostawili złudzeń kto na boisku był lepszy i wygrali z nami 7 do 0. Bilans jednego zwycięstwa i czterech porażek dał nam 5 miejsce w grupie i mecz o 9 miejsce. W walce o 9 miejsce spotkaliśmy się
z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego z Kielc. Podczas regulaminowego czasu gry, żadna z drużyn nie zdołała strzelić bramki i wynik musiał zostać rozstrzygnięty w serii rzutów karnych. Tutaj okazaliśmy się lepsi od przeciwników wygrywając 3 do 4.

Ostatecznie drużyna PRz zajęła 9 miejsce na turnieju. Dziękujemy za walkę i życzymy powodzenia na kolejnych turniejach.

Szczegółowe wyniki można znaleźć tutaj, a po więcej zdjęć zapraszamy na oficjalny profil turnieju AMP w Futsalu Mężczyzn Półfinał C

Powrót do listy aktualności

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Więcej informacji odnośnie plików cookies.

Akceptuję