Strona: Przedstawiciele władz Politechniki Rzeszowskiej na spotkaniu z marszałkiem województwa podkarpackiego / Centrum Sportu Akademickiego - Politechnika Rzeszowska

2021-03-05

Głównym celem spotkania była kwestia ustanowienia przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej roku 2022 rokiem Ignacego Łukasiewicza o czym można więcej przeczytać tutaj. Dodatkowo przedmiotem rozmów było również finansowanie sportu akademickiego na naszej uczelni.

Aktualnie Centrum Sportu Akademickiego oraz AZS PRz prowadzi zajęcia w 20 sekcjach sportowych. Dzięki ich funkcjonowaniu, studenci mają możliwość treningu w kilkunastu dyscyplinach (m.in. piłka ręczna, wspinaczka sportowa, badminton, koszykówka, lekkoatletyka, futsal, piłka nożna, piłka siatkowa, sporty wodne - żeglarstwo, tenis stołowy, unihokej, fitness, kolarstwo, sporty zimowe– narciarstwo, snowboard). Prowadzimy również alternatywne formy zajęć w ramach wychowania fizycznego. W czasie których studenci mają możliwość doskonalenia i rozwijania swoich umiejętności z zakresu wybranej aktywności fizycznej pod opieką trenera/instruktora. To wszystko wpisuje się w bieżącą działalność Klubu Uczelnianego AZS PRz, którą jest upowszechnianie korzyści wynikających z wychowawczych wartości, jakie niesie „sport” i nawiązanie do tradycji AZS-u, jednej z najstarszych i najbardziej zasłużonych organizacji sportowych w Polsce.

Obok działalności typowo akademickiej, budując stabilny klub nie zapominamy o budowaniu grup młodzieżowych. Tworzenie łańcucha pokarmowego np. drużyny seniorskiej Superligi tenisa stołowego w postaci sekcji młodzików, kadetów, juniorów ma ogromny wpływ na rozwój drużyny w przyszłości, jak i również na propagowanie tego sportu wśród lokalnej młodzieży. Doskonałym przykładem jest awans w sezonie 2020/21 do I ligi kobiet, który wywalczyły nasze wychowanki.

Oprócz tenisa stołowego, od 2012 roku rozwijamy w naszym województwie również koszykówkę, w której nasze drużyny biorą udział w rozgrywkach organizowanych przez Podkarpacki Związek Koszykówki w następujących kategoriach wiekowych: U-12, U-13, U-15, U-17, U-19 oraz dwie drużyny w III lidze mężczyzn.