Strona: Sporty zimowe - Akademickie Mistrzostwa Polski / Centrum Sportu Akademickiego - Politechnika Rzeszowska

Sporty zimowe - Akademickie Mistrzostwa Polski

2023-03-20
, red.  Maciej Kusiak

W marcu zakończyliśmy rywalizację w sportach zimowych. Przedstawiamy podsumowanie startów naszych zawodników w Akademickich Mistrzostwach Polski Zima 2022/23

Akademickie Mistrzostwa Polski w Snowboardzie Szczawnica 2023 - dzień pierwszy

Pierwszą konkurencją był SLALOM. Nasz zawodnik Marcin Pazowski (wśród 131 zawodników) przeszedł kwalifikacje, następnie półfinały, awansując do najlepszej trzydziestki. Ostatecznie ukończył rywalizację na 17 miejscu, a 9 w kat. UTE! Jakub Kozar w kwalifikacjach zajął 44 miejsce, natomiast Konrad Gwiżdż 70 w swojej grupie.

Akademickie Mistrzostwa Polski w Snowboardzie Szczawnica - dzień drugi

Druga konkurencja mistrzostw to BANKED SLALOM. W eliminacjach wystartowało 121 zawodników, tylko 25 wchodziło do ścisłego finału. Marcin Pazowski po zakwalifikowaniu się do finałowej grupy zakończył dzisiejsze zawody na 22 miejscu, 10 w kat. UTE po raz kolejny udowadniając przynależność do krajowej czołówki w tej technicznej konkurencji. Jakub Kozar ukończył zmagania na 33 miejscu, a Konrad Gwiżdż w debiucie był 75. Zawody stały na wysokim poziomie. Obecność kadrowiczów i ilość startujących zawodników najlepiej o tym świadczyło (261 osób, 131 mężczyzn i 130 kobiet). Drużynowo zajęliśmy 13 miejsce na 25 startujących uczelni. Wród Uczelni Technicznych zajęliśmy 6 miejsce.

AMP W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM 2023 W ZAKOPANEM NA HARENDZIE

Akademickie Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Alpejskim w Zakopanem dzień pierwszy - GIGANT

Na stoku "Harenda" 375 uczestników stawiło się na starcie slalomu giganta. Politechnikę Rzeszowską reprezentowali Antoni Bryniczka i Maciek Marcisz, którzy po walce zakończyli rywalizację w półfinałach. Do ścisłego finału kwalifikowała się najlepsza 28, Maciek zameldował się na 62 miejscu, Antoni na 75.

Akademickie Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Alpejskim dzień drugi - SLALOM

Po dwóch przejazdach eliminacyjnych Antoni Bryniczka został sklasyfikowany na 62 miejscu ( 30 najlepszych awansowało do finału), Maciek Marcisz "złapał tyczkę" na verticalu zaliczając DNF.

Gratulujemy zawodnikom i życzymy sukcesów w kolejnych zawodach.

Dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie trenerowi Maciejowi Kusiakowi.