Strona: Turniejowy weekend naszych reprezentacji w Piłce Siatkowej / Centrum Sportu Akademickiego - Politechnika Rzeszowska

Turniejowy weekend naszych reprezentacji w Piłce Siatkowej

2023-04-26
, red.  Tomasz Ogórek

W ostatni weekend  (21-23.04.2023r) w Lublinie, odbył się półfinał Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej Kobiet.

Nasze zawodniczki zaprezentowały się bardzo dobrze, wygrywając 5 z 6 rozegranych meczów.
Niestety ten dobry wynik wystarczył tylko na zajęcie 5 miejsca (na 16 uczelni), które nie było premiowane awansem do finałów AMP.
Bardzo gratulujemy naszym zawodniczkom świetnej gry i sportowej walki w rywalizacji z przeciwniczkami grającymi w wyższych ligach.

Przedstawiamy skład reprezentacji Politechniki Rzeszowskiej:
Mariola Ciepielowska, Wiktoria Demkowicz, Ewelina Gomułka, Aleksandra Kalandyk, Izabela Lasota, Zofia Mickiewicz, Natalia Nowak, Magdalena Sokołowska, Anna Sroka, Katarzyna Tęczar, Anika Wojciechowska, Natalia Zięba, Weronika Zuba

Trenerzy: Ryszard Konieczny, Domino Antoni.

W tym samym czasie w Krakowie w półfinale Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn rywalizowali nasi studenci.
Reprezentacja PRz grała jak z nut. Dopiero po 5 kolejnych wygranych uległa (po zaciętej walce) faworytowi, grającemu w I Lidze AGH Kraków. Dzięki temu w kwalifikacji końcowej zajęliśmy II miejsce.

Politechnikę Rzeszowską reprezentowali:

Kacper Kerner, Kacper Kędzior, Mateusz Kłoda, Mateusz Kopala, Arkadiusz Kościółek, Jakub Maziarz, Jakub Przywara, Wojciech Rolewski, Bartosz Soboń, Paweł Szabat, Nikodem Szytuła, Bartosz Uchman, Karol Wrona, Bartosz Pichla (kapitan).

Trenerzy: Ryszard Konieczny, Domino Antoni.

Składamy ogromne podziękowania i gratulacje dla zawodników oraz trenerów!

Zdjęcia z turnieju mężczyzn: Okapi Studio Live

Zdjęcia z turnieju kobiet: Bartek Wójtowicz