Strona: Zawody wspinaczkowe Clip’n’climb 2021 / Centrum Sportu Akademickiego - Politechnika Rzeszowska

Zawody wspinaczkowe Clip’n’climb 2021

2021-12-21

W dniu 19.12.2021 odbyła się kolejna edycja zawodów wspinaczkowych Clip’n’climb. Organizatorem imprezy był
KU AZS Politechniki Rzeszowskiej, a areną zmagań ściana wspinaczkowa Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej. Zawody zostały adresowane do szerokiego grona zawodników. W rywalizacji mogły wziąć udział zarówno dzieci jak i dorośli. Frekwencja wśród uczestników dopisała i ostatecznie zmagania toczyły się
w siedmiu kategoriach wiekowych.

Wśród dzieci o medale walczyło łącznie 45 zawodników, wśród seniorów 60. Najmłodszy uczestnik miał 6 lat, a wśród seniorów można było spotkać osoby z ponad 20 letnim stażem wspinaczkowym.
Na listach startowych znalazły się ekipy nie tylko z regionu ale także ze Śląska, Lublina czy Radomia.

Specjalnie na potrzeby zawodów, na ścianie zostało wytyczonych aż dwadzieścia dróg wspinaczkowych oferujących zróżnicowany poziom trudności. Zarówno dzieci jak i dorośli prezentowali wysoki poziom sportowy, a perfekcyjnie przygotowane drogi wspinaczkowe pozwoliły wyłonić tych najlepszych. Jedynym zawodnikiem, któremu udało się pokonać wszystkie przygotowane drogi był Michał Pietrucha (były reprezentant sekcji wspinaczkowej AZS Politechniki Rzeszowskiej).

Medale wręczał Prorektor prof. dr hab. Grzegorz Ostasz oraz Dyrektor CSA mgr Jerzy Pająk.

Autorem zdjęć jest Beata Motyka

Poniżej prezentujemy wyniki rywalizacji w poszczególnych kategoriach:

Skrzat:

1. Paulina Gil, KS Progress