Strona: Żeglarze z medalami AMP / Centrum Sportu Akademickiego - Politechnika Rzeszowska

Żeglarze z medalami AMP

2020-09-08
 załoga 1 fot. Michał Szypliński NTN Snow&More

W ubiegłym tygodniu zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w żeglarstwie. Jak co roku, uczelnie wyższe rywalizowały w Wilkasach na jeziorze Niegocin. W tej edycji wzięło udział 27 uczelni (58 załóg), wśród nich dwie załogi reprezentujące Politechnikę Rzeszowską (załoga 1: sternik-Michał Markiewicz, Jakub Ankes, Michał Zydek, załoga 2: sternik-Michał Malinowski, Bartłomiej Marki, Maciej Skiba)

Pierwszy dzień zmagań był dniem eliminacji gdzie wszystkie startujące załogi zostały podzielone na dwie floty, z których do finałów awansuje po 15 załóg. Nasza pierwsza załoga znalazła się we flocie A, druga załoga we flocie B. Po rozegraniu 6 wyścigów w obu grupach, załoga nr 1 zajęła piąte miejsce, a załoga nr 2 siódme miejsce. Z takimi wynikami obie awansowały do „złotej” floty.

Przez kolejne dwa dni zostało rozegranych dziewięć wyścigów i ostatecznie nasze załogi zajęły bardzo dobre miejsca 7 (załoga 1) oraz 15 (załoga 2). Dzięki tak dobrym wynikom naszych załóg, Politechnika Rzeszowska zajęła 5 miejsce w generalnej klasyfikacji drużynowej, a 2 miejsce w klasyfikacji uczelni technicznych przywożąc ze sobą srebrne medale.

Brawa dla naszych zawodników oraz opiekuna sekcji Franciszka Gorczycy.