Strona: Zimowe AMPy za nami / Centrum Sportu Akademickiego - Politechnika Rzeszowska

Zimowe AMPy za nami

2021-03-16

Po halowej inauguracji Akademickich Mistrzostw Polski, przyszedł czas na rywalizację na śniegu. Jako pierwsi na stok wyszli snowboardziści. W dniach 18-21.02.2021 na stoku w Wiśle odbyły się dwie konkurencje w ramach AMP. Pierwszego dnia nasi reprezentanci (Agnieszka Bugiel-Wydział Budownictwa Inżynierii Środowiska i Architektury oraz Marcin Pazowski-Wydział Elektrotechniki I Informatyki) wzięli udział w konkurencji slalomu giganta. Agnieszka z czasem 51,52s nie zakwalifikowała się do finałowego przejazdu i została sklasyfikowana na miejscu 89-90. Marcin podobnie nie zakwalifikował się do finałowego przejazdu, a czas 43,44s uplasował go na miejscu 65-66. Drugi dzień zmagań to konkurencja banked slalom – czyli wyścig wśród rynien i śnieżnych band. Tutaj nasi reprezentanci pokazali się z dużo lepszej strony i do awansu do finałowej 25 uczestników zabrakło bardzo niewiele. Agnieszka pechowo zajęła 26 miejsce, a do awansu zabrakło jej 0,23s. Taki czas przejazdu sklasyfikował ją na 26 miejscu w generalnym zestawieniu. W przypadku Marcina możemy mówić o jeszcze większym pechu, ponieważ do finałowego biegu zabrakło mu 0,04s! Ostatecznie czas 22,47s dał Marcinowi 27 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Szczegółowe wyniki AMP w snowboardzie można znaleźć tutaj

Tydzień później w Zakopanem 28.02-03.03.2021, na stoku Harenda rywalizowali narciarze alpejscy. Politechnikę Rzeszowską reprezentował skład pięcioosobowy: Grot Radosław (Wydział Budowy Maszyn I Lotnictwa), Michno Konrad (Wydział Zarządzania), Pomianek Mateusz (Wydział Elektrotechniki i Informatyki), Wiech Patryk (Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa) oraz Żuławiński Jakub (Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa). Niestety w żadnej z rozgrywanych konkurencji (slalom gigant i slalom), naszym reprezentantom nie udało się awansować do finałowych przejazdów. Panowie zajmowali miejsca odpowiednio:

Grot Radosław (slalom gigant-80, slalom-nie ukończył przejazdu)
Michno Konrad (slalom gigant-109, slalom-nie ukończył przejazdu)
Pomianek Mateusz (slalom gigant-78, slalom-75)
Wiech Patryk (slalom gigant-79, slalom-70)
Żuławiński Jakub (slalom gigant-61, slalom-65)

Jako drużyna zostaliśmy sklasyfikowani na dobrym – 21 miejscu na 36 startujących uczelni.
Brawa za walkę dla naszych reprezentantów oraz podziękowania dla opiekuna obu sekcji - mgr Macieja Kusiaka.

Szczegółowe wyniki AMP w narciarstwie alpejskim można znaleźć tutaj