Strona: O nas / Centrum Sportu Akademickiego - Politechnika Rzeszowska

O nas

Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej (CSA PRz) zostało powołane z dniem 26 listopada 2020 r. na podstawie Uchwały Senatu Nr 50/2020 PRz w miejsce działającego dotychczas Centrum Fizjoterapii i Sportu Politechniki Rzeszowskiej

Centrum Sportu Akademickiego jest międzywydziałową jednostką organizacyjną Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza.

Celem działalności CSA PRz jest zapewnienie optymalnych warunków do rozwoju kultury fizycznej dla społeczności akademickiej i współpraca z innymi jednostkami organizacyjnymi Politechniki Rzeszowskiej w zakresie prowadzenia działalności dydaktycznej, naukowej i sportowej. Realizacji tego celu podporządkowano strukturę, organizację pracy i charakter działalności jednostki.

Jednym z głównych zadań CSA PRz jest organizacja i realizacja obligatoryjnych zajęć wychowania fizycznego dla studentów wszystkich prowadzonych przez Politechnikę Rzeszowską kierunków studiów. Oferta proponowanych zajęć pozwala studentom na dokonanie wyboru spośród następujących form:

• zajęć ogólnorozwojowych,
  • zajęć fitness,
  • zajęć z pływania (w grupach o różnym poziomie umiejętności),
  • sekcji sportowych CSA oraz KU AZS,
  • zajęć usprawnienia ruchowego dla osób z długotrwałym zwolnieniem lekarskim lub orzeczeniem o niepełnosprawności realizowanych w pracowni usprawnienia ruchowego.

Uzupełnieniem oferty zajęć realizowanych przez CSA PRz są sportowe zajęcia fakultatywne dostępne dla studentów wszystkich lat i kierunków studiów.

Wszystkie zajęcia realizowane są na terenie obiektów PRz mieszczących się na terenie miasteczka studenckiego PRz przy ul. Poznańskiej. Dla potrzeb studentów wynajmowana jest jedynie kryta pływalnia Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (ul. Ks. Jałowego).