Pracownia usprawniania ruchowego CSA stwarza możliwość zaliczenia obligatoryjnego modułu wychowania fizycznego dla studentów z niepełnosprawnością lub problemami zdrowotnymi, które uniemożliwiają uczestnictwo w innych oferowanych przez CSA formach zajęć z alternatywnych form wychowania fizycznego.
Studenci PRz, zainteresowani możliwością odbywania zajęć wychowania fizycznego w pracowni usprawniania ruchowego CSA powinni zgłosić się osobiście na początku semestru do budynku J sala ćwiczeń (parter) w celu ustalenia indywidualnych harmonogramów ćwiczeń.
Podstawą do realizacji obligatoryjnego wychowana fizycznego w pracowni usprawniania ruchowego są: orzeczenie o niepełnosprawności, długotrwałe zwolnienie lekarskie, posiadane skierowanie na zabiegi fizjoterapeutyczne lub inne wskazania zdrowotne uzasadnione przez studenta i zaakceptowane przez nauczyciela prowadzącego.
Podczas ćwiczeń w pracowni usprawniania ruchowego student realizuje indywidualne treści, odnoszące się do efektów kształcenia określonych dla modułu „wychowanie fizyczne”. Ćwiczenia polegają na realizacji indywidualnych zestawów ćwiczeń dostosowanych do aktualnego stanu zdrowia, sprawności funkcjonalnej, charakteru i zakresu przebytego urazu, zalecenia lekarza prowadzącego, orzeczenia.